İDİL BORA

Avukat / Kurucu Ortak

  • Şirketler ve Ticaret Hukuku
  • Sözleşmeler Hukuku
  • Sermaye Piyasası Hukuku
  • Enerji Hukuku
  • Taşıma Hukuku
  • Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku
  • İş Hukuku

Eğitim

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, (LL.M. 2015)
İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Hukuk Diploması, 2009)
FMV Ayazağa Işık Lisesi (Diploma, 2005)

Üyelik

İstanbul Barosu

Yabancı Dil

İngilizce
Almanca (Orta Seviye)

Biyografi

İdil BORA, Türkiye’de faaliyet gösteren, yatırım yapan yerli ve uluslararası şirketlere ticaret hukukunun her alanında danışmanlık ve temsil hizmeti sunmaktadır. Özellikle şirket birleşmeleri, hisse devirleri, hissedarlık, yönetim, ortak yatırım, kredi (proje finansmanı), danışmanlık, acentelik, distribütörlük, vb. ticari sözleşmelerin hazırlanması, müzakeresinde tecrübe sahibidir. İdil BORA müvekkillere özellikle mevzuata uyumluluk, beyaz yaka suçları, iş hukukundan doğan risklerin azaltılması konusunda destek vermektedir.

İdil BORA, İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku dalındaki yüksek lisans eğitiminde şirketlerin yeniden yapılandırılması ve Sermaye Piyasası Hukuku alanlarına yoğunlaşarak, eğitimini İş Hukuku alanında “Türk İş Hukuku’nda Ödünç İş İlişkileri” üzerine hazırladığı akademik çalışma ile tamamlamıştır.

İdil BORA, yasal avukatlık stajını yerli ve uluslararası şirketlere dava ve danışmanlık hizmeti sunan köklü ve itibarlı bir hukuk bürosunun danışmanlık departmanında sürdürmüştür. Ardından büyük ölçekli yabancı sermayeli bir lojistik firmasının hukuk departmanında hukuk müşavirliği görevini üstlenmiştir. Özellikle hisse devirleri, hissedarlık, yönetim, acentelik, distribütörlük, inbound ve outbound lojistiği, finansal kiralama sözleşmelerinin düzenlenmesi ve müzakeresi; şirket genel kurul ve yönetim kurulu toplantılarının yapılması, şirketlerin iş hukuku alanında ihtiyaç duyduğu şirket içi düzenlemelerin hazırlanması, bu alanda şirket içi eğitimlerin verilmesi hususlarında geniş bir tecrübeye sahiptir. Kariyerinin ilerleyen döneminde konut ve ticari gayrimenkul projelerinde ve inşaat hukuku uyuşmazlıklarından kaynaklanan ihtilaflar üzerinde tecrübe kazanmış; özellikle kat karşılığı inşaat ve gelir paylaşımı sözleşmelerinin hazırlanması ve müzakere süreçlerinin yürütülmesinde yoğun mesai harcamıştır.

İdil BORA, Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun (“KVK”) ve ilgili mevzuat kapsamında şirketlerin uyum projelerini yürütmekte; KVK uyarınca alınması hazırlanması gereken veri envanteri, veri saklama ve imha politikaları başta olmak üzere yerine getirilmesi gereken yükümlülükler hususunda danışmanlık hizmeti vermektedir.