D. LEVENT YILDIRIM

Avukat / Ortak

  • İcra ve İflas Hukuku
  • Şirketler ve Ticaret Hukuku
  • Aile ve Miras Hukuku
  • İş Hukuku
  • E-Ticaret Hukuku
  • Kişisel Verilerin Korunması

Eğitim

İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Hukuk Diploması, 2014)
Boğaziçi Üniversitesi UBYO (Turizm İşletmeciliği Lisans Diploması, 2005)
FMV Nişantaşı Işık Lisesi (Diploma, 1999)

Üyelik

İstanbul Barosu

Yabancı Dil

İngilizce
Almanca(Orta Seviye)
Fransızca(Orta Seviye)

Biyografi

D. Levent YILDIRIM, ilk lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Turizm İşletmeciliği Bölümü’nde tamamlamıştır.

D. Levent YILDIRIM, ilk lisans eğitiminin ardından İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk lisans eğitimi görmüş; yasal stajını icra ve iflas hukuku alanında köklü ve tecrübeli bir hukuk bürosunda tamamlayarak özellikle ticari uyuşmazlıkların çözümü ve iflas erteleme hususunda tecrübe kazanmıştır.

D. Levent YILDIRIM, ticari uyuşmazlıklardan doğan icra takiplerinin yürütülmesi ve sermaye şirketleri ile kooperatiflerin borca batıklığının ortadan kaldırılarak varlığını sürdürebilmesi için iflas ertelenmesi ile ilgili gerekli yasal girişimlerin yerine getirilmesi konularında yetkin bir tecrübe ve bilgi birikimine sahiptir.

D. Levent YILDIRIM, iş hukuku alanında; ortaya çıkabilecek uyuşmazlıkların en az düzeye indirilmesi amacıyla işe alım ve işyeri uygulama prosedürlerinin düzenlenmesi, dava sürecinde ise uyuşmazlığın detaylı olarak takip edilerek sonuçlandırılması ve bu tür ihtilafları bertaraf edecek prosedür ve önerilerin şirketlere sunulması konusunda uzmanlaşmıştır.

D. Levent YILDIRIM, şahıs ve şirketlerin kira sözleşmelerinin hazırlanması, kira sözleşmesinin feshi, kiracının tahliyesi, kira tespiti, kira alacaklarının takibi konularında danışmanlık ve dava avukatlığında tecrübe sahibidir.

D. Levent YILDIRIM, şahısların aile ve miras hukukundan doğan anlaşmazlıklarının çözümü konusunda bilgi sahibidir. Tarafların bir araya getirilerek, uygun çözüm yöntemlerinin önerilmesi ve uygulanması noktalarında deneyim kazanmıştır.

D. Levent YILDIRIM, bilişim sektöründe özellikle start up kuruluş aşaması, yatırımcı görüşmeleri ve çıkış stratejileri konusunda uzmanlaşmıştır. Elektronik ticaretle ilgili hukuki donanımının yanı sıra uygulama alanında da yetkin bilgi sahibidir.